رزرو تعیین سطح

پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان

I Can See Clearly Now
Here Comes the Bride
I’m in Debt
Turn left here
The Weekend – Silence please

آخرین پادکست ها

Recent Podcasts

I Can See Clearly Now
مدیر سایت
مدیر سایت

1 هفته قبل

Here Comes the Bride
مدیر سایت
مدیر سایت

1 هفته قبل

I’m in Debt
مدیر سایت
مدیر سایت

1 هفته قبل

Turn left here
مدیر سایت
مدیر سایت

1 هفته قبل

The Weekend – Silence please
مدیر سایت
مدیر سایت

3 هفته قبل

Daily Life – What’s your name again
مدیر سایت
مدیر سایت

3 هفته قبل

The Office – Virus!
مدیر سایت
مدیر سایت

3 هفته قبل

The Weekend – Road Trip
مدیر سایت
مدیر سایت

3 هفته قبل

I need an assistant
مدیر سایت
مدیر سایت

3 هفته قبل

Cut In Line
مدیر سایت
مدیر سایت

3 هفته قبل

Hotel Upgrade
مدیر سایت
مدیر سایت

4 هفته قبل

Calling In Sick
مدیر سایت
مدیر سایت

4 هفته قبل

اگر در فهمیدن لهجه‌های مختلف انگلیسی مثل آمریکایی و انگلیسی بریتانیا‌ مشکلی دارید یا می‌خواهید زبانتان را بدون خواندن کتاب‌های کلاسیک تقویت کنید، گوش دادن به پادکست بهترین راه حل است. زندگی در دنیای دیجیتال، با تمام چالش‌هایی که دارد، برای فرایند یادگیری زبان بسیار مفید بوده است. در واقع کافیست یک لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه داشته باشید تا بتوانید در زمان‌های فرصت‌طلبی خود، زبان انگلیسی را از طریق گوش دادن به پادکست تقویت کنید. در ادامه بیشتر درباره فواید گوش دادن به پادکست انگلیسی حرف می‌زنیم.

پادکست انگلیسی برای یادگیری زبان

فواید گوش دادن به پادکست انگلیسی

در حال حاضر، روش‌های مختلفی برای یادگیری یک زبان جدید وجود دارد و شما در انتخاب روش کاملاً آزاد هستید. به جز کتاب‌های آموزشی و کلاس‌های زبان، شما می‌توانید از فیلم، سریال، مستند، کتاب‌های غیر درسی، موزیک و همچنین پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. در ادامه هفت مورد از بیشترین فواید گوش دادن به پادکست انگلیسی را برای شما بازگو می‌کنیم.

1. راحتی استفاده و صرفه‌جویی در زمان

یکی از مزایای بزرگ پادکست‌ها، انعطاف‌پذیری و راحتی استفاده از آن‌هاست. می‌توانید به راحتی انواع پادکست انگلیسی را دانلود کنید و در هر زمان و هر مکانی به آن‌ها گوش دهید. چه در حال سفر، غذا خوردن در یک رستوران، خرید و یا حتی وقتی که در خانه هستید، پادکست می‌تواند به شما کمک کند. این روش یادگیری فعالانه است؛ زیرا هر زمان که می‌خواهید می‌توانید به پادکست گوش دهید و در عین حال دیگر فعالیت‌ها را انجام دهید.

2. پادکست های رایگان انگلیسی

تقریباً همه پادکست‌ها رایگان هستند، در حالی که بسیاری از منابع یادگیری زبان دیگر هزینه‌ای دارند. این موضوع به شما امکان می‌دهد که به آسانی به پادکست‌هایی که به علاقه شما می‌خورد، دسترسی داشته باشید بدون اینکه نگران هزینه باشید.

3. تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری

گوش دادن به پادکست‌ انگلیسی می‌تواند مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما را تقویت کند. همچنین با گوش دادن مکرر به صداها و کلمات، می‌توانید مهارت‌های گفتاری خود را نیز بهبود ببخشید.

4. تقویت دایره لغات و گرامر

گوش دادن به پادکست‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا دایره لغات و دانش گرامری خود را گسترش دهید. همچنین با مواجهه با لغات و اصطلاحات جدید درزمینه‌های مختلف، می‌توانید تسلط بیشتری بر زبان انگلیسی پیدا کنید.

5. درک بهتر از فرهنگ انگلیس زبان‌ها

پادکست‌های انگلیسی و یا آمریکایی می‌توانند به شما کمک کنند تا فرهنگ و زندگی روزمره مردم انگلیس و آمریکا را بهتر بفهمید. این امر به شما کمک می‌کند تا در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی، ارتباطات خود را بهبود بخشید و با موقعیت‌ها و مسائل فرهنگی انگلیسی زبان‌ها آشنا شوید.

6. تنوع پادکست‌ها

پادکست‌های انگلیسی در حال حاضر در موضوعات مختلفی از جمله اخبار، تاریخ، فناوری، هنر، سرگرمی و… وجود دارند، بنابراین شما می‌توانید پادکست‌هایی را که به سلیقه شما می‌خورد پیدا کنید و از آن‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی بهره ببرید.

7. تشخیص لهجه آمریکن و بریتیش

با گوش دادن به پادکست‌ها شما می‌توانید کم‌کم تفاوت لهجه بریتیش و آمریکن را متوجه بشوید. حتی به مرور زمان می‌توانید تفاوت لهجه‌های دیگر مثل استرالیایی و کانادایی و … را نیز بفهمید. البته توصیه می‌گردد که همان اول به سراغ لهجه‌های غیر از آمریکایی و انگلیسی نروید، چون که کم گیج می‌شوید و انگلیسی برایتان سخت می‌شود. حال اگر می‌خواهید تفاوت لهجه انگلیسی و آمریکایی را خوب بدانید می‌توانید در سایت شکوه دانش دنبال پادکست انگلیسی و آمریکایی بگردید. خبر خوب این است که شما می‌توانید بدون اینکه این پادکست‌ها را ذخیره کنید، به آن‌ها همیشه به صورت آنلاین گوش دهید.

بهترین نحوه بهره‌برداری از پادکست انگلیسی

برای بهترین بهره‌برداری از پادکست‌های انگلیسی به منظور تقویت زبان، می‌توانید راهنمای عملی زیر را دنبال کنید:

گوش دادن روزانه

زمانی مشخص را هر روز برای گوش دادن به پادکست اختصاص دهید. این عمل به شما کمک می‌کند تا عادت گوش دادن به فایل‌های صوتی را در خود تثبیت کنید.

انتخاب پادکست مناسب

پادکستی را انتخاب کنید که به شما جذاب و جالب بیاید. هر فردی سلیقه‌های متفاوتی دارد، بنابراین پادکست خوب یا بد برای هرکس ممکن است متفاوت باشد.

گوش دادن با متن

بهتر است پادکست را همراه با متن گوش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا لغات و عبارات جدید را در قالب جملات ببینید و بهتر یاد بگیرید.

تکرار و تمرین

هر پادکست را چندین بار گوش دهید و سعی کنید مفاهیم را درک کنید. همچنین می‌توانید خلاصه‌ای از مطالب مهم آن را بنویسید و برای خودتان تمرین کنید.

تسلیم نشدن

حتی اگر مطالب پادکست‌ها برایتان کاملاً قابل درک نباشد، ناامید نشوید. این موضوع طبیعی است. می‌توانید با شروع از پادکست‌های طبقه‌بندی شده برای سطوح مختلف شروع کنید و به تدریج به پادکست‌های سطح بالاتر پیشرفت کنید.

 

پادکست انگلیسی

در نهایت باید بگوییم که ما در این مطلب سعی کردیم که در ابتدا فواید گوش دادن به پادکست انگلیسی را به شما عزیزان بگوییم و بعد هم به سراغ بهترین نحوه بهره‌برداری از پادکست انگلیسی رفتیم. در آخر هم به سراغ بهترین پادکست‌های انگلیسی پیشنهادی رفتیم. به یاد داشته باشید که با انتخاب پادکست مناسب برای سطح و سلیقه خود، می‌توانید بهترین نتایج را در یادگیری زبان انگلیسی به دست آورید. حال آیا شما تا به حال شما به پادکست انگلیسی گوش داده‌اید؟ نتیجه چگونه بوده؟

اسکرول به بالا