رزرو تعیین سطح

سه تکنیک برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

سلام در این مقاله قصد داریم به شما سه تکنیک برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی به شما آموزش دهیم. قبل از هرچیز باید بدانید که برنامه ریزی گامی بسیار بلند برای پیشرفت با سرعت نور است. با برنامه ریزی میتوانید پیشرفت خود را ارزیابی کنید، به خود انگیزه داده و از روند یادگیری خود لذت ببرید.

برای هر یک از زبان آموزان پیش آمده که گاهی در مسیر یادگیری با ترافیک اهداف و برنامه های مهم زندگی، مواجه می شوند، که باید برای رسیدن به هر یک از آنها سخت تلاش کنند؛ اما با توجه به اینکه برای زبان آموز، استمرار و تعهد در یادگیری زبان بسیار ضروریست لذا این مساله مستلزم یک استراتژی جدید در شیوه مطالعه است. اینکه چگونه می توان برنامه ریزی ای را پیاده کرد که با صرف زمان کم ، بهترین بهره را برد.
شاید شما هم این تجربه تلخ را داشته اید که گاهی با یک شیب یکنواخت در حال حرکت هستید و ناگاه برایتان این سوال پیش می آید که آیا من همچنان باید با همین شیوه ادامه دهم یا خیر؟، و اینکه چه زمانی نتیجه تلاشهای خود را می توانم مشاهده کنم و… و این قبیل سوالات یک حس دلسردی بزرگی ایجاد خواهد کرد.

چگونه می توان برای یادگیری بهتر مطالب آمورشی برنامه ریزی درستی انجام داد ؟

دوره آیلتس

انتخاب هدف

همه ما می دانیم برای تنظیم یک برنامه موثر در جهت بهتر انجام دادن کاری، باید ابتدا دقیق بدانیم که اهدافمان چیست؟ خب بدیهی است اینکه بخواهیم بگوییم: هدفم یادگیری زبان انگلیسی است، هدف بسیار کلی و غیر قابل اندازه گیری است. زیرا هر هدف کلی متشکل از اهداف جزئی است و تا شما به جزئیات هر امری توجه نکنید، نمی توانید به بهره وری کامل نسبت بدان دست یابید. بنابراین قدم اول این است که هر هدف کلی را به اهداف کوچک تقسیم کنید و سپس لیست مورد نظر را جلوی خود گذاشته و از بین آنها تنها یک تا حداکثر سه مورد را انتخاب کنید و فقط روی همان سه مورد متمرکز شوید ، تا بعدها فرآیند ارزیابی شما آسان شود. در خصوص تقویت مهارت های زبان اهداف زیادی مد نظر هست چرا که چندین مهارت را شامل می شود، بنابر این بهتر است با طرح یک سؤال، بحث را دقیقتر پیش ببریم .

شما نیاز به تقویت کدام مهارت دارید؟

ماک آیلتس

زمانی که شما تصمیم میگیرید به تنهایی شروع به مطالعه زبان انگلیسی کنید، این می تواند بسیار چالش بر انگیز باشد تا بدانیم بر چه چیزی تمرکز کنیم که به ادامه تقویت آن مهارت کمک کند. اما قبل اقدام به طرح ریزی هر برنامه ای، بسیار مهم است که بدانید افرادی که به صورت انفرادی و بدون ثبت نام در موسسه زبان اقدام به آموختن زبان انگلیسی میکنند معمولا به مشکلاتی بر میخورند که بدان آگاه نیستند مثلا روی یک یا دو مهارت وقت میگذارند و از مهارت های دیگر قافل می شوند در صورتی که آموزش زبان انگلیسی بر اساس چارت آموزشی از قبل طراحی شده است که تمامی مهارت ها مثل مهارت شنیداری ، نوشتاری ، دایره لغات ، تلفظ و… برنامه ریزی شده که زبان آموز در طول دوره به یک میزان آموزش می بیند تا بهره وری وی بالا رود. در موسسه زبان شکوه دانش برای کودکان ، نوجوان و بزرگسالان در همین راستا برنامه ریزی های خیلی خوبی صورت گرفته است.

به این مسئله آگاه باشید که فرایند آموزش دقیق و درست و کامل زبان انگلیسی امری زمان بر است چراکه فرد بایستی به تمامی جزئیات زبانی جدید آگاه شود و بتواند مانند یک بومی آن سرزمین صحبت کند . به این نکته توجه کنید ، گاهی پیش می آید که تبلیغی می بینید که به شما وعده آموزش زبان را طی ۵ ماه میدهند یا به شما وعده صحبت کردن بعد از ۲۰ جلسه آموزشی را می دهند . باید بدانید شما تنها چند تبلیغ میبینید که ممکن است تنها پول از شما دریافت شود و خدماتی رضایت بخش به شما داده نشود و در نهایت پول و از همه مهم تر زمان شده بوده از دست رفته، پس انتخاب یک مرکز آموزشی که در آن تیمی قوی و توانمند امر برنامه ریزی آموزشی را برای شما ترتیب داده اند امری بسیار مهم و ضروری است چرا که شما در چه سنی آموختن زبان را آغاز کرده اید و چه هدفی برای یادگیری زبان دارید بسیار مهم است تا شما در کلاس و دوره مورد نظر قرار گیرید.

ما قصد داریم دراین مقاله تکنیک هایی را به شما آموزش دهیم که علاوه بر اینکه شما در یک موسسه زبان شروع به آموختن زبان می کنید با این تکنیک های جانبی بتوانید مهارتهای خود را تقویت کنید.

استراتژی و فعالیت های روان صحبت کردن

مکالمه انگلیسی

شما نیاز به یافتن یک تکنیک یا فعالیتی دارید تا به بتوانید روان صحبت کنید . گاهی پیش می آید شما می توانید خوب بنویسید اما نمی تواید بدون مکث و فکر کردن، صحبت کنید. بنابراین تکنیکی که پیشنهاد می شود این است که شما یک داستان، فیلم یا فایل صوتی برای مطالعه پیدا کنید و سپس سعی کند با صدای بلند در مورد آن صحبت کند، یا به صورت پرسش و پاسخ در بیاورید. کلید صحبت کردن به صورت روان این است که پاسخهای خود را حداقل سه بار تکرار کنید. حال اگر علاقه به دیدن فیلم دارید، شما باید ویدئو را به بخشهایی تقسیم کنید و پس از هر بار دیدن، سعی کنید تا آنچه که در ویدئو مشاهده کرده اید را حداقل سه بار بازگو کنید. آنچه که در ارتقای مهارت گفتاری بسیار مهم است، توجه به این موضوع است که باید استرس خود را هنکام مکالمه کاهش دهید.

تکنیک تقویت قدرت شنیداری

مکالمه انگلیسی

برای تمرین مهارت شنیداری، شما می بایستی به فایلهای صوتی دارای متن گوش دهید یا فیلمهایی به همراه زیر نویس ببینید. هرگاه که او نمی توانید فایل صوتی یا فیلم را به صورت کامل متوجه شوید، باید بارها و بارها به فرایند گوش دادن ادامه دهید.تکرار در تثبیت هر مهارتی بسیار ضروریست. و یادگیری از طریق شنیدن بسیار پروسه مهمی است، زیرا در شرایط واقعی مکالمه با بومی زبانان، نه متن صحبت وجود دارد نه زیرنویس. و شما تنها به وسیله گوشهایتان، باید جملات مخاطب را درک کنید .

افزایش دایره لغات

آموزش آنلاین زبان انگلیسی

تا می توانید مطالعه کنید روزنامه ، رمان ، مجله یا هر متن انگلیسی که می بینید با دقت بخوانید. سعی کنید برای خود یک دفترچه یادداشت داشته باشید تا هر کلمه ای که میبیند و معنی آن را نمیدانید در آن یادداشت کنید تا معنی انگلیسی آن را از دیکشنری پیدا کنید . به این نکته دقت داشته باشید که دیگر نباید معنی فارسی کلمه ای را یاد بگیرید شما میباست یک توضیح کوتاه انگلیسی درباره کلمه ای که نمیدانید جلو آن در دفترتان بنویسید یا مثالی به انگلیسی جلو آن یادداشت کنید که هرزمان آن مثال را دیدید معنی کلمه برای شما تداعی شود به این صورت کلمات را کاملا کاربردی فرا خواهید گرفت و می توانید در جملات استفاده کنید بسیار پیش آمده که زبان آموز در دوران مدرسه یا دانشگاه بسیار کلمات انگلیسی را حفظ کرده اما امروز نمی تواند از آنها در جملات ساده استفاده کنید این مشکل زمانی پیش می آید که شما معنی فارسی لغت را حفظ میکنید و از آن در مثال انگلیسی استفاده نمی کنید روش صحیح حفظ معنی یا مترادف انگلیسی همان لغت است . این که شما در کلاس باشید و با افرادی که هم سطح شما هستند مکالمه داشته باشید بسیار مهم است چرا که شما زمانی حدود ۲ ساعت فارسی صحبت نمی کنید و تلاش می کنید انگلیسی صحبت کنید و در واقع شرایط یادگیری را برای خود فراهم نموده اید.

شما بایداز اهمیت آموختن زبان انگلیسی آگاه باشید و امیدواریم با این چند روش ساده بتوانید بر روی این سه مهارت مهم کار کنید و آنها تقویت کنید . همواره در کنار شما هستیم تا مسیر یادکیری برای شما لذت بخش باشد.

موسسه زبان شکوه دانش

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پادکست های انگلیسی

Mermaids

Half-human, half-fish creatures have captured the imagination of people in different parts of the world. Neil and Georgina talk about different representations of mermaids and teach you related vocabulary along the way.

پادکست انگلیسی

Social Media and Teenage Health

What are the risks of social media to teenage health and what can be done about them? Beth and Neil discuss this and teach you some useful vocabulary.

اسکرول به بالا