۵ راهکار برای تقویت مهارت Listening

نویسنده : سحر رضائی

مقاله ۵ راهکار برای تقویت مهارت Listening یکی از مقالات خوب این سایت برای تقویت شنیداری شماست ، تقویت Listening در بحث آموزش از اهمیت بالایی برخوردار است . چون شما در ارتباط با شخص انگلیسی زبان، ابتدا باید خوب گوش کنید، درست متوجه شوید تا بتوانید صحبت کنید.

همانطور که می دانید تقویت مهارت Listening یکی از پر استرس ترین بخش های زبان انگلیسی به شمار می رود. زبان انگلیسی بسیار متنوع و گسترده است و در کشور های مختلف دنیا با لهجه های متفاوتی صحبت می شود. لهجه و طرز بیان برخی از واژه ها بین مردم انگلستان، امریکا و استرالیا تفاوت هایی دارد.

اما نگران نباشید ما قصد داریم با آموزش ۵ راه کار ساده اما کاربردی Listening شمارا تقویت کنیم البته شما نیز با انجام مستمر این تمرین ها نه تنها Listening بلکه مکالمه خود را نیز به شکل چشمگیری تقویت خواهید کرد.

twin brothers talking through tin phone min

۱- گوش دادن فعال یا غیر فعال

جالب است بدانید ما دونوع گوش کردن داریم فعال و غیر فعال با یک مثال ساده بهتر متوجه خواهید شد: وقتی که به یک موزیک یا پادکست انگلیسی گوش می دهید و تمرکزی روی معنی ندارید درحال گوش دادن غیر فعال هستید. برای اینکه مهارت شنیدن خود را تقویت کنید همواره بایستی فعالانه گوش کنید.اگر در حال شنیدن یک فایل صوتی انگلیسی هستید روی تک تک کلمات و طرز تلفظ آن دقت کنید و سعی کنید در زمانی که تمرکز کافی دارید به صورت فعال گوش کنید.

young urban man holding guetto blaster shrugs shoulders open eyes confused 1187 81786 min

۲- برنامه های تلویزیونی و فیلم های انگلیسی را با زیر نویس تماشا کنید.

سعی کنید فیلم های انگلیسی زبان را با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید این کار به شما کمک می کند تا بلافاصله معنی لغت جدیدی را که میشنوید متوجه شوید. به این ترتیب که نحوه بیان لغات را با نوشتن آن مقایسه کنید. و میتوانید آن را در یک دفترچه یادداشت نوشته و معنی و مثال های دیگر آن را در دیکشنری خود چک کنید.

young man with headphones using laptop 58466 7569 min

۳- سعی کنید معنی کلی مکالمه را حدس بزنید.

اگر در حال دیدن یا شنیدن یک مکالمه هستیدسعی کنید کلمه کلیدی یک مکالمه را حدس بزنیدبه این ترتیب معنی یک لغت جدید را بهتر متوجه خواهید شد.حتی در مکالمه های وقعی نیر بایستی به لحن و تن صدا (شاد، ناراحت یا جدی)، زبان بدن و چیزهای دیگر هم توجه کنید. مثلا اگر فردی از شما سوالی پرسید و در دستش یک نقشه است به احتمال زیاد دنبال آدرس جایی می گردد.

GUY TR1

۴- با انواع انگلیسی زبان ها تعامل داشته باشید.

با گسترش شبکه های اجتماعی پیدا کردن یک دوست از هر نقطه دنیا کار بسیار ساده ای شده و شما با داشتن ارتباط صوتی با یک شخص آمریکایی ، انگلیسی ، استرالیایی یا حتی اسکاتلندی می تونید با لحجه و گویش های مختلفی که وجود دارد بهتر آشنا شوید و انگلیسی خود را کاملا کاربردی تقویت کنید. البته در ابتدا بایستی از او خواهش کنید تا شمرده تر صحبت کند تا شما متوجه حرف هایش بشویدو این موضوع کاملا طبیعی ونرمال است.

asian female smiling video call online from laptop notebook computer waring wireless headphone makingkkk notes desk 262417 3 min

۵- گوش کنید و بنویسید.

به عنوان یک زبان آموز روی این موضوع خیلی تمرکز کنید و شنیده های خود را به نوشته تبدیل کنید. بسیاری از مواردی که در بالا اشاره کردیم به مهارت شنیدن شما کمک می کند، اما نوشتن چیزی که می شنوید باعث می شود تا صداها و آوا ها را به صورت تفکیک شده متوجه شوید و همچنین لغات و تلفظ صحیح کلمات را هم یاد بگیرید. البته شما می بایست بر روی دیگر مهارت های زبانی خود نیز بیشتر کار کنید همچنین می توانید مقاله سه تکنیک برای تقویت مهارت های زبان انگلیسی مطالعه کنید تا تسلط بهتری در زبان انگلیسی پیدا کنید.

technology work job concept successful male translator works remotely writes notebook with pen min

 

 

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد فروشگاه
اسکرول به بالا