رزرو تعیین سطح

۷ اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

اشتباهات انگلیسی

در این مقاله سعی داریم شما را با چند اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی که زبان آموزان با آن درگیر میشوند آشنا کنیم اشتباهاتی که معمولا زبان آموزان را با بی انگیزگی مواجه میکند .

تمرین و مرور آموخته های گذشته

بسیاری از زبان آموزان برای یادگیری زبان بسیار تلاش میکنند و ممکن است در روز بیش از ۱۰ کلمه را حفظ کنند ولی نتوانند به خوبی از آنها در مکالمه استفاده کنند، و گاها با این چند اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی مواجه هستند که با انجام ۲ کار که یکی تمرین و دیگری مرور است میتوانید مباحث زبان را به خوبی به خاطر بسپارید و از آنها استفاده کنید. خطایی که بسیاری از دانش آموزان با آن روبرو می شوند ، مطالعه است – آنها کتاب می خوانند ، به پادکست گوش می دهند ، شاید حتی فیلم هایی مانند این را تماشا کنند یا در کلاس انگلیسی شرکت کنند. اما اینها همه فعالیت های غیرفعال هستند و شما باید از زبان نیز استفاده کنید سعی کنید تا آنجا که ممکن است صحبت کنید و سعی کنید بنویسید.

7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

اگر یک کلمه واژگان جدید را یاد گرفته اید ، یک جمله با آن بنویسید! اگر به تازگی زمان گذشته را مطالعه کرده اید ، سعی کنید داستانی درباره خاطرات گذشته خود تعریف کنید. تمرین فعال انگلیسی شما یک راه عالی برای ایجاد اعتماد به نفس و به خاطر سپردن تمام اطلاعاتی است که در اختیار دارید..

  • هر بار که یک جلسه مطالعه جدید را شروع می کنید ، ابتدا چند دقیقه را صرف مرور مطالبی که در جلسه گذشته آموخته اید کنید.
  • هفته ای یکبار ، چیز جدیدی مطالعه نکنید. در عوض ، همه چیزهایی را که در هفته گذشته آموخته اید مرور کنید.

تمرکز بیش از حد بر برخی مهارت های انگلیسی

اگر میخواهید به یک زبان به طور کامل مسلط باشید باید به تمام مهارت های زبان انگلیسی مسلط باشید:

  • Reading
  • Writing
  • Speaking
  • Listening
  • Grammar
  • Vocabulary

7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری از دانش آموزان در تمرکز بیش از حد روی یک یا دو حوزه دچار اشتباه می شوند و درنهایت در سایر زمینه ها ضعیف عمل می کنند. بنابراین شما ممکن است در انجام تمرینات گرامری عالی باشید ، اما در گوش دادن واقعا بد باشید. یا شاید شما در خواندن عالی هستید ، اما اصلاً نمی توانید صحبت کنید. یا شاید شما واژگان فوق العاده ای دارید ، اما گرامر شما مملو از مشکلات است.

اطمینان حاصل کنید که همه این جنبه های انگلیسی را متعادل کنید – یک نکته این است که یک روز در هفته را به مطالعه و تمرین در هر زمینه اختصاص دهید ، بنابراین دوشنبه شما به مطالعه ، سه شنبه روی نوشتن و غیره می پردازید.

شروع آموختن زبان با گرامر

یکی از مهمترین اشتباهات رایج در یادگیری زبان زمانی است که شما با گرامر شروع میکنید، نخستین مانعی که با آن مواجه می‌شوید، دستور زبان خواهد بود. درست همین جاست که بیشتر زبان آموزان دچار اشتباه می‌شوند. دستور زبان سنگ بنای اصلی هر زبان است شما بایستی در ابتدا بخش‌های مختلف گفتار و زبان و راه استفاده از آن آشنا شوند و آموختن زبان را به صورت ساده آغاز کنید همچنین هر گرامر را در جایگاه خود در مسیر آموزش به صورت مختصر بیاموزید. فرقی نمی کند شما چه زبانی را می آموزید و یادگیری گرامر های آن زبان بسیار مهم و ضروری است اما نه در ابتدا و به صورت فشرده .

.

پیوستگی در آموختن

همواره تلاش کنید تا زبان انگلیسی را به طور یکنواخت و با برنامه ریزی مشخص یاد بگیرید. یعنی اینطور نباشد که شما یک ماه به مطالعه مستمر به یاد گیری بپردازید و به یکباره برای مدت هرچند کوتاه آن را رها کنید، اما اگر به طور مداوم مطالعه کنید و پشتکار داشته باشید ، با گذشت زمان پیشرفت بزرگی در برطرف کردن اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی خواهید داشت.

به این نکته دقت کنید که اگر شما به صورت پیوسته زمان کوتاهی را در روز برای آموختن زبان اختصاص دهید  در مدت زمان کوتاهی مطالب را به صورت پایدار آموخته اید و این ذره ذره آموختن ها میتواند تاثیر بسیار مثبتی در یادگیری شما در بلند مدت داشته باشد. زمانی در مترو ، تاکسی یا …  هستید سعی کنید مطلبی را بیاموزید تا با مدیریت زمان بهترین استفاده را کرده باشید.

7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

مطالعه کردن به شکلی که از آن لذت نمی برید

یادگیری و تسلط بر یک زبان زمان زیادی طول می کشد – اغلب سال ها. بنابراین مطالعه و یادگیری به نحوی که از آن لذت ببرید بسیار مهم است! کتابهایی را که به نظر شما جالب نمی آیند نخوانید ، یا از برنامه یا برنامه ای که فکر می کنید گیج کننده است استفاده نکنید ، یا فیلم هایی را به زبان انگلیسی تماشا نکنید که از آنها لذت نمی برید در عوض ، من به شدت شما را تشویق می کنم که انگلیسی را به شیوه ای که دوست دارید یاد بگیرید ، شاید از طریق یک برنامه یا بازی.

این نکته با نکته قبلی مرتبط است – وقتی کاری را انجام می دهید که از آن لذت می برید ، به احتمال زیاد آن را اغلب انجام می دهید و به طور مداوم در دراز مدت انجام می دهید. و این راهی است که می توانید پیشرفت زیادی در زبان انگلیسی داشته باشید.

7 اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

ترس از مکالمه

با توجه به اینکه برخی از افراد با توجه به نداشتن اطلاعات کافی از نحوه تلفظ کلمات و دایره لغات کم همیشه از مکالمه با دیگران ترس دارند و این امر باعث میشود روند یادگیری کند پیش برود پس باید بدون هبچ ترس و واهمه ای سعی کنیم با افراد مکالمه داشته باشیم.

ایجاد وقفه در فرایند یادگیری

تداوم در روند یادگیری زبان جدید تمرین و تکرار و پشتکار داشتن باعث میشود که شما در امر یادگیری بهتر و زودتر پیشرفت نمایید. به یاد داشته باشید که هیچ وقت در امر یادگیری وقفه نیندازید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه.

بیشتر بخوانید:

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پادکست های انگلیسی

Mermaids

Half-human, half-fish creatures have captured the imagination of people in different parts of the world. Neil and Georgina talk about different representations of mermaids and teach you related vocabulary along the way.

پادکست انگلیسی

Social Media and Teenage Health

What are the risks of social media to teenage health and what can be done about them? Beth and Neil discuss this and teach you some useful vocabulary.

اسکرول به بالا